Левски се е бил за независимостта на Сърбия, но в Босилеград е ходил, за да сформира революционен комитет за извоюване свободата на България. След гаврата на Великите сили с Ньойския договор от 1919 г. Босилеград е на територията на Сърбия, а населението му е 99% българско.
Отвореното писмо на Иван Николов:
Висшият съд по нарушения в Ниш на втора инстанция отхвърли като неоснователна жалбата на Демократичния съюз на българите и потвърди присъдата на Основния съд във Враня, с която Демократичния съюз на българите и председателят Драголюб Иванчов са осъдени на обща парична глоба от 1000 евро.
Делото бе заведено преди две години от страна на полицейският инспектор и командир на Полицейското управление в Босилеград Новица Стоянов, за нарушение по несъществуващия „Закон за употреба на герба, знамето и химна на СФРЮ и употреба на образа и името на Президента на Републиката Йосип Броз Тито, защото по време на протестния митинг по повод Ньойския договор на 27.11.2010г. до паметника на Левски в Босилеград покрай българското не било изтъкнато и сръбското знаме.
Според Драголюб Иванчов, да се изтъква сръбско знаме покрай българското по повод сръбската окупация на Западните покрайнини би било абсурдно и обидно за българският народ.
Освен това, само на няколко крачки от паметника на Левски в Босилеград непрекъснато е изтъкнато сръбското знаме и няма нужда от изтъкване на второ сръбско знаме.
Освен сръбското, председателят на Демократичният съюз на българите Драголюб Иванчов освен сръбско, има и българско гражданство което не бе взето предвид по време на делото.
Председател
Иван Николов