Посланието на невероятните снимки на китайски фотографи витае в извечните мечти на човечеството да живее все по-добре. Но без да нарушава със своите творения хармонията на природата, а да се опитва да ги вплете като част от нейните прелести. Сериозно предизвикателство! С тази изложба китайското правителство и китайският народ демонстрират как смятат, че това е възможно да се случи в новата реалност на еволюция на човешката ценностна система чрез натрупания опит от хилядолетия.
Изложбата е открита за посетитетли до 6 октомври 2013 г.
Започва и завършва с послание.
Преди да потънете в посланието на невероятните фотографии попадате на предговор:
„Прекрасен Китай“ е споделеното виждане на китайския народ за по-добър живот. Основава се на реалността и човешките мечти, също така на даровете на природата и човешките творения. Трябва да бъде наследено, създадено, ценено и запазвано, и ще остане тържествено задължение, както за китайския народ, така и за китайското правителство.
През обективите на фотографите от Китай, изложбата акцентира върху постоянните усилия на китайското правителство и хората на Китай в изграждането на заможна и културна нация, както и техните усилия да включат уважение към природата и еко съвест във всички перспективи от националното си развитие.
Под покровителството на Министерството на културата на Република Китай.
Представено от Международен център за културен обмен”.
Следва фоторазказът от необятните прелести на държавата Китай, която е на територия почти колкото Европа.
Тази част е изключително интимна и всеки ще я анализира и осмисли сам.
А на излизане от галерията ще прочетете и заключителното послание:
„Прекрасен Китай” е дефинирано от всякакъв вид красиви елементи: зелени планини и чиста вода, хармония между човек и природа, баланс на развитие, щастие поместващо се в сърцето и т.н. Китай е красиво оформен, в своето разнообразие и топлота.
Душата на красивия Китай лежи в духовността на китайския народ. Докато строят по-добър живот и по-добри домове за себе си, те също изследват нови пътища, споделени нужди, общ просперитет и екологична икономика за цялото човечество”.